Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji X

Wiadomości

Początek sezonu

Szanowne koleżanki, szanowni koledzy, członkowie Polskiej Federacji Aikido,
 
rozpoczęliśmy właśnie kolejny sezon aikido. Przed nami dziesięć miesięcy nowych wyzwań. 
Jako Zarząd PFA mamy nadzieję, że rozpoczynacie sezon z entuzjazmem i w dobrym zdrowiu. Mamy też nadzieję, że frekwencja w Państwa klubach dopisała po wakacjach. 
Zachęcamy do udziału w organizowanych przez kluby zrzeszone w federacji stażach i seminariach, będzie ich dosyć sporo oby nic nie pokrzyżowało naszych planów.
 
Polska Federacji Aikido niezmiennie dba o swoich członków o ich rozwój i utrzymanie najwyższego poziomu aikido. Mając to na uwadze Zarząd i Rada Techniczna planuje organizację kolejnego, cieszącego się ogromnym zainteresowaniem KST oraz jeśli dopiszą okoliczności, zaproszenie do Federacji gościa z Hombu Dojo.
 
Tymczasem z życzeniami wielu sukcesów, zdrowia i wytrwałości wchodzimy w nowy sezon
 
Zarząd Polskiej Federacji Aikido

Newsletter Polskiej Federacji Aikido

Szanowni koledzy,

przesłalśmy do Państwa I Newsletter PFA, życzymy miłego odbioru, zapraszamy wszystkich, którzy mieliby ochotę do współredagowania naszego nowego wydawnictwa. Będzie wydawany w formie kwartalnika. Następny nr już we wrześniu.
Będziemy w nim prezentoważ bieżące wydarzenia, informacje o klubach, historię Polskiej Federacji Aikido, a takrze ciekawostki.
Już wkrótce będzie się mozna zapisywać do subskrypcji Newslettera PFA.
Tymczasem oddajemy w Wasze ręce elektroniczne wydanie naszego kwartalnika jest dostępne pod załączonym linkiem
Nesletter PFA _01/2022
Jest to niekomercyjne wydanie zatem pojawia się podczas oglądania reklama, mozna ją zamknąć klikając "x" na czerwonym polu
Miłej lektury 
Redakcja

Uprzejmie informujemy, że w lipcu i sierpniu Sekretariat PFA będzie nieczynny. Bardzo proszę, aby jeśli to możliwe, wstrzymać się do września z wysyłką wszelkich dokumentów. W sprawach pilnych lub bieżących bardzo proszę o bezpośredni kontakt z Prezesem PFA – p. Marianem Wiśniewskim drogą mailową lub telefoniczną. Proszę również pamiętać, że w przypadku maili kierowanych do Prezesa PFA należy za każdym razem wysyłać je również do wiadomości Sekretariatu PFA.
 
Z góry bardzo dziękuję.
 
Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.
Uprzejmie informujemy, że w dniach 30.05.-03.06.2022 r. Sekretariat PFA będzie nieczynny z powodu urlopu pracownika. Za utrudnienia przepraszamy.
Uprzejmie informujemy, że w dniu 02.05.2022r. (poniedziałek) Sekretariat PFA będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy.

Archiwum wiadomości

Podstrony: « 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 »
28 maja 2013

III KST we Włocławku - informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe do III  KST we Włocławku:

1. Dojo w SP 12 przy ul. Wiejskiej 29 - otwieramy od godz. 8.00. W przypadku wcześniejszego przyjazdu proszę o kontakt pod nr 601-683400.

2. Zapewniamy dla uczestników kawę, herbatę, wodę mineralną.

3. Obiad: na miejscu w stołówce szkolnej: zupa, drugie danie, kompot, ciasto na deser- cena 15 zł. 

4. Osoby, które chciałyby przenocować we Włocławku przed lub po stażu - proszę o kontakt-tel. 601-683400, e:mail   bch@op.pl 

Życzymy miłego pobytu w naszym mieście

Barbara Chrabąszczewska - gospodarz stażu


Barbara Chrabąszczewska
www.aikido.info.pl
16 maja 2013

Combat Games, St. Petersburg 18-26.10.2013 r.

Polska Federacja Aikido reprezentuje polskie aikido na Sport Accord Combat Games w St.Petersburgu w dniach 18-26.10.2013 r.

W skład naszej oficjalnej reprezentacji wchodzą: Michał Wąs 3 Dan (Klub Aikido Aikikai Piotrków Trybunalski), Magdalena Ciepielewska 2 Dan (Aikido Cieszyn), Sylwia Niedziółka 1 Dan (Centrum Aikido Aikikai w Warszawie).

Film zapowiadający nasz udział na Combat Games znajduje się pod linkiem 

http://www.youtube.com/watch?v=oRINLuNUjeQ

Impreza jest otwarta dla wszystkich.

Biuro Zarządu PFA
4 maja 2013

III Krajowy Staż Techniczny PFA

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, iż III Krajowy Staż Techniczny PFA odbędzie się dnia 01.06.2013 roku we Włocławku.

Program stażu:

Godz. 11:00 – rozpoczęcie

Godz. 11:00 – 14:00 – wykłady poświęcone problematyce egzaminów mistrzowskich w aikido (wykładowcy: J. Pomianowski, M. Wiśniewski, J. Sapiela, R.J. Krac, P. Bernaś, P. Zdunowski, W. Giersz)

Godz. 14:00 – 15:00 – obiad

Godz. 15:00 – 16:30 – sprawy techniczne i organizacyjne egzaminów dan

 

Obecność Shidoin i Fukushidoin PFA obowiązkowa!

 

Adres:

Hala Sportowa przy Szkole Podstawowej nr 12

Ul. Wiejska 29

(Osiedle Południe)

Włocławek

Na stażu będzie możliwość wykupienia obiadu. Cena obiadu – 15 zł za osobę (zupa, drugie danie, kompot)

Zgłoszenia na KST uprzejmie proszę nadsyłać do dnia 23.05.2013 roku na adres mailowy sekretariatu PFA sekretariat@aikido.org.pl. Przy zgłoszeniu proszę o podanie następujących danych:  klub, nazwisko i imię, stopień, obiad tak/nie (jeśli tak – proszę zaznaczyć czy mięsny czy wegetariański).

W celu usprawnienia przebiegu rejestracji przed stażem uprzejmie prosimy o dokonywanie opłat za obiady na konto PFA (w tytule przelewu prosimy podać: opłata za obiad, klub, imię + nazwisko) do dnia 24 maja br. Osoby, które dokonają opłaty za obiad na konto PFA, proszone są o zabranie na staż potwierdzenia dokonania przelewu. W dniu stażu , na miejscu, wydawane będą talony na podstawie których w stołówce zostanie wydany obiad.

W celu uzyskania dodatkowych informacji uprzejmie prosimy o kontakt z Panią Barbarą Chrabąszczewską: tel: 601-683-400, e-mail: bch@op.pl.

Biuro Zarządu PFA
26 kwietnia 2013

III KST PFA we Włocławku - Program

Trzecie spotkanie techniczne PFA odbędzie się pod hasłem „Różnimy się pięknie”. Tradycyjnie już KST jest poświęcone przede wszystkim problematyce egzaminów mistrzowskich w aikido. W charakterystce egzaminów na stopnie mistrzowskie w punkcie dot. egzaminów na 4 dan Rada Techniczna pisze: „Podczas tego egzaminu musimy ujawnić naszą aikidocką osobowość, powinny stać się czytelne źródła naszego technicznego i wewnętrznego rozwoju, uważny obserwator może zidentyfikować mistrza lub mistrzów, których aikido miało na nas największy wpływ” . A zatem jest to egzamin na którym musimy pokazać jak się różnimy i jak te różnice kształtują nasze aikido. Jest dla nas wszystkich oczywiste, że różnice są wynikiem wyboru nauczyciela będącego na różnych etapach naszego aikidockiego rozwoju źródłem inspiracji i technicznych nawyków. Wielu wybitnych mistrzów odwiedza lub odwiedzało systematycznie kluby PFA. H.Isoyama, K.Shimamoto, S.Seki, Ch.Tissier, M.Inaba, M.Kanetsuka, M.Ikeda to najważniejsze nazwiska, które w sposób bezpośredni kształtują techniczne oblicze polskiego aikido. Poproszę ich uczniów o to by nam pokazali i opowiedzieli co uważają za najbardziej orginalną część nauczania swoich nauczycieli.Na ile zdajemy sobie z tych różnic sprawę? Czy wpływają one na sposób egzaminowania i wynik egzaminu? Czy potrafimy o nich opowiedzieć innym? Czy podążając za nauczycielem zachowujemy zdolność do krytycznej analizy technicznej w aikido? Tymi pytaniami i zagadnieniami zajmiemy się podczas tegorocznego KST we Włocławku. Zależy mi na obecności egzaminatorów PFA i wszystkich shidoin i fukushidoin. Wspólnie spróbujemy ocenić „Jak pięknie się różnimy”. Jerzy Pomianowski Prezydent PFA
Biuro Zarządu PFA
22 stycznia 2013

Zamiast orędzia noworocznego :)

Koleżanki i koledzy, zaczynamy 37 rok pracy szkoleniowej na rzecz rozwoju aikido w Polsce. Warto zatem podsumować 2012 rok i zastanowić się jak najlepiej wykorzystać kolejny . Rok 2012 przyniósł kilka ważnych zmian w funkcjonowaniu Polskiej Federacji Aikido, po raz pierwszy w historii Polacy otrzymali stopień 6 Dan aikido w tym dwóch członków naszej Rady Technicznej. Była to zmiana jakościowa bo od tego momentu Rada Techniczna PFA uzyskała prawo do egzaminowania do stopnia 4 dan i rekomendowania na stopień 5 dan . Z tych nowych nabytych uprawnień skwapliwie skorzystaliśmy. Komisja egzaminacyjna PFA przeprowadziła egzaminy na 4 dan a Rada Techniczna skutecznie zarekomendowała instruktora PFA na stopień 5 dan. We wrześniu odbył się w Tokio 11 Kongres Międzynarodowej Federacji Aikido (IAF) na którym miałem zaszczyt reprezentować wszystkich polskich aikidoków spod znaku Aikikai. W międzynarodowych pokazach zorganizowanych na marginesie kongresu wystąpiła grupa polskich aikidoków z Warszawy pod kierunkiem R.Hoffmanna. Pomimo naszych starań w 2012 roku z przyczyn zdrowotnych nie odwiedził nas sensei Hiroshi ISOYAMA nasz wieloletni opiekun i promotor, którego staże cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród polskich aikidoków nie tylko z PFA. Odwiedziłem senseia w Iwama i choć czuje się względnie dobrze to niestety musimy liczyć się z tym, że szanse na jego regularne wizyty w Polsce są niewielkie. Pozostaje do naszej dyspozycji na miejscu w Iwama Dojo, które to magiczne miejsce stało się tematem kalendarza PFA na 2013 rok. Niestety w 2012 roku odeszli od nas Marian Górka, który przez wiele lat działał w strukturach naszej organizacji oraz Hans Gauffin przyjaciel i nauczyciel, który towarzyszył polskiemu aikido od 1979 roku. Będziemy o nich pamietać. W ubiegłym roku kluby prowadziły bardzo aktywną działalność szkoleniową organizując imponującą serię staży klubowych. To naprawdę wspaniała praca i znakomicie zorganizowane imprezy. Do najważniejszych należy zaliczyć staże z takimi nauczycielami jak senseie Inagaki, Seki, Shimamoto, Tissier i Horii.Chociaż były to staże klubowe prezentowały sobą najwyższy poziom federacyjny. Każdy z nich mógłby śmiało pretendować do formuły stażu federacyjnego. Te doświadczenia skłaniają mnie do wniosku, że tej rangi staże klubowe mogą zakomicie wypełniać rolę staży federacyjnych. Dlatego Rada Techniczna nie wyznaczyła na 2013 rok stażu federacyjnego, ale bardzo mi zależy aby tak właśnie traktować zapowiedziane na 2013 rok ważne staże z najwybitniejszymi nauczycielami odwiedzającymi Polskę: - Shigemi Inagaki 8 dan 23-24 marca 2013 r. w Złotowie - Shoji Seki 7 dan 03-05 maja w Starej Wsi - Christian Tissier 7 dan 05-06 października w Suchym Lesie - Katsuyuki Shimamoto 8 dan 12-13 października w Warszawie Chciałbym aby udział w nich był maksymalnie liczny i byśmy na tych właśnie stażach pokazywali naszym zagranicznym gościom jak różnorodna i silna jest PFA. W połowie roku w sobotę 1 czerwca spotkamy się we Włocławku w gronie zaawansowanych aikidoków na kolejnym już trzecim Krajowym Stażu Technicznym. Koncepcja KST jest wciąż dyskutowana w naszym środowisku, otrzymałem wiele pozytywnych opinii, ale są też i krytyczne. Wszystkie one posłużą mi za wskazówki do opracowania programu naszego kolejnego spotkania. Bardzo liczę na obecność i udział wszystkich członków Rady Technicznej oraz Shidoin i Fukushidoin PFA. Z dużą satysfakcją odnotowuję, że pomimo ograniczonych budżetów kluby naszej federacji działają i rozwijają się w wielu miejscach Polski, nie ulega wątpliwości że PFA dysponuje największą i najlepiej przygotowaną kadrą instruktorską. To nasza metoda na trudne czasy. Każdy kto chce rzetelnie, bezpiecznie i w miłym towarzystwie ćwiczyć aikido z pewnością trafi do naszych klubów. Wysoka marka instruktorów PFA to wasza zasługa i wspólna wartość którą trzeba cenić, pielęgnować i promować. Jestem pewien, że w 2013 roku odnajdziemy nowe inspiracje aikido, dołączą do nas kolejni instruktorzy i kluby a każdy z ćwiczących będzie z zapałem odkrywał tajemnice technik aikido i uzyskiwał coraz wyższe stopnie uczniowskie i mistrzowskie. Do siego roku 2013. Jerzy Pomianowski Prezydent Polskiej Federacji Aikido
Biuro Zarządu PFA
22 stycznia 2013

GRATULACJE!

Z wielką przyjemnością informujemy, że podczas niedawnej ceremonii Kagamibiraki w Aikido Hombu Dojo w Tokio, Doshu Moriteru UESHIBA nadał stopień 5 Dan instruktorowi PFA Waldemarowi Gierszowi. Serdecznie gratulujemy. Warto podkreślić, że jest to pierwszy 5 dan aikido przyznany dzięki bezpośredniej rekomendacji Rady Technicznej PFA. Prawo do wystawiania rekomendacji na stopień 5 dan RT PFA uzyskała dopiero w ubiegłym roku. Rada Techniczna PFA
Biuro Zarządu PFA
27 listopada 2012

Koleżanki i Koledzy

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że 26.11.2012 r. zmarł zasłużony polski aikidoka

                                               MARIAN  GÓRKA

prekursor Aikido w Nowym Sączu, współzałożyciel Polskiej Federacji Aikido,długoletni trener,Shidoin, 4 dan Aikikai ,

wychowawca młodzieży, do ostatnich chwil realizujący swoją pasję nauczania i rozwijania aikido.

Łączymy się ze wszystkimi , którzy boleją nad tą stratą

 

                                                                                                             Prezydent i Zarząd

                                                                                                         Polskiej Federacji Aikido

Wojciech Brożyński
27 listopada 2012

GALA SZTUK I SPORTÓW WALKI W WARSZAWIE

W poniedziałek 26.11.2012 r. w Centralnym Ośrodku Sportu w Warszawie odbyła się Gala sztuk i Sportów Walki, do udziału

w której zaproszono również Polską Federację Aikido.Dzięki wysiłkom i zaangażowaniu warszawskich klubów:

Centrum Aikido Aikikai w Warszawie pod kierunkiem sensei Romana Hoffmanna, Aikido Tanren Dojo pod kierunkiem sensei

Przemysława Gawrońskiego oraz Warszawskiego Stowarzyszenia Aikido, zaprezentowaliśmy się w różnych kategoriach

 wiekowych, zaś mistrzowie uświetnili Galę pokazami indywidualnymi.

Wszystkim uczestnikom, niezależnie od wieku, a w szczególności ww. Mistrzom składam podziękowania za reprezentowanie

aikido pod egidą PFA na tej uroczystości.

                                                                                                                              Wojciech Brożyński

Wojciech Brożyński
31 października 2012

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy

Na dobre wkroczyliśmy w nowy sezon treningowy, Kluby planują i realizują własne staże, nierzdko z udziałem Shihana Aikikai.

W imieniu Zarządu PFA uprzejmie przypominam, że każdy Klub PFA organizujący staż z Shihanem Aikikai ma prawo ubiegać się o dofinansowanie z budżetu PFA.

Zarząd postanowił również, iż od 1 listopada 2012 r. instruktorzy PFA z tytułami Shidoin i Fukushidoin PFA będą mieli prawo do zniżek na wszystkich stażach krajowych z Shihanem Aikikai, organizowanych przez Klub PFA. Ze względu na zróżnicowane ceny biletów stażowych, wysokość zniżki będzie każdorazowo ustalana przez Zarząd po otrzymaniu informacji od Klubu o realizacji stażu. Refundacja kosztu zniżek na rzecz Organizatora odbędzie się na podstawie poświadczonej listy obecności.

Jednocześnie cały czas obowiązuje 50% zniżka dla Shidoin i Fukushidoin PFA na stażach z Shihanem Aikikai organizowanych przez PFA.

Życzę udanych staży.

 

Wojciech Brożyński

 

PS: Przypominamy, że wczoraj upłynął termin wpłat na zamówione kalendarze i naklejki PFA.

Biuro Zarządu PFA
15 października 2012

Biuletyn PFA

Koleżanki i Koledzy!

10 października minął termin nadsyłania przez Kluby materiałów do Biuletynu PFA,  o czym wiecie z poprzedniej korespondencji z p. Barbarą Chrabąszczewską - koordynatorką prac z ramienia Zarządu.

Według jej sprawozdania zaledwie 20 Klubów przysłało informacje, w tym jedynie kilka w formie sugerowanej przez Zarząd.

Stawia to pod znakiem zapytania możliwość druku wydawnictwa w dającym się przewidzieć terminie lub w ogóle samą inicjatywę. 

Chcę przypomnieć, że owa inicjatywa jest znaczącą częścią działań podjętych dla promocji aikido, PFA i poszczególnych klubów.

Wziąwszy pod uwagę, że wakacyjny czas nie sprzyjał być może mobilizacji Klubów w tej sprawie przypomnę podstawowe cele Biuletynu i sugestie Zarządu.

Biuletyn PFA ma mieć charakter informacyjno-reklamowy i skierowany będzie również do zewnętrznych odbiorców. Chcemy w nim zawrzeć krótką historię aikido, a w jej ramach historię PFA, aby przybliżyć czytelnikom naszą Organizację. Główną jego zawartością będą jednak informacje o Klubach PFA, reklamujące je i ich działalność-informacje przesłane przez same Kluby. Niezależnie od statusu Klubu wewnątrz PFA, każdy może nadesłać informację o swojej historii, osiągnięciach, instruktorach itd., aby jak najlepiej się zaprezentować.

Aby ułatwić odbiór czytelnikom, w ramach ujednolicenia szaty graficzno-tekstowej proponujemy następujące zasady opracowania nadsyłanych informacji:

- każdy Klub ma do dyspozycji format druku A4 (jedna strona)

- strona powinna być podzielona z grubsza na trzy pola: w górnej części, podzielonej pionowo, w polu pierwszym zawieramy aktualne dane adresowo kontaktowe (mail, strona etc.), w drugim wysokorozdzielcze zdjęcie (do wyboru: dojo, ćwiczący, instruktor), w trzecim zaś dolnym, tekst reklamujący Klub, jego działalność itd.

- strona przesłana przez Klub powinna być już opracowana i gotowa do druku. Wydawca sugeruje 12-tkę TIMES i wysokorozdzielczy PDF jako formę zapisu strony.

Są to ogólnodostępne narzędzia, ułatwiające ewentualne korekty i druk.

Zdaję sobię sprawę, że wymaga to pracy wykwalifikowanej osoby, ale jestem pewien, że taki wysiiłek warto podjąć. Dołożymy wszelkich starań, aby Biuletyn pod względem treści i formy był godną wizytówką naszej Organizacji.

Proszę Kluby, aby do 15 listopada br. nadesłały informacje opracowane w proponowany sposób, co pozwoli przystąpić nam do ostatnich faz realizacji druku.

Mam nadzieję, że każdy Klub będzie chciał zamanifestować swoją obecność na mapie Aikido i w dobrym towarzystwie znaleźć się w Biuletynie PFA.

 

Na marginesie tej sprawy, odpowiadając na pytania Klubów, informuję, że tematem kalendarza PFA na 2013 rok będzie szeroko pojęta Japonia - jej kultura, przyroda, architektura, zaś naklejka będzie przedstawiać logo PFA i nazwę według poprzedniego, dawnego projektu.

Dane techniczne kalendarza:

-format 360X480

- kartki 6+1

- lakier UV na pierwszej stronie

- biały spiralny łącznik

Proszę o terminowe nadsyłanie zamówień i wpłat.

 

Wojciech Brożyński

 

 

 

 

Biuro Zarządu PFA
Podstrony: « 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 »
Sekretariat PFA:
Adres korespondencyjny:
Polska Federacja Aikido
ul. Puławska 424
02-800 Warszawa 93
Skrytka 21
kom.: 781 020 931
Sekretariat jest czynny
(kontakt telefoniczny):
poniedziałek 13:00 - 16:00
środa 8:00 - 10:00

Adres e-mail do sekretariatu:
sekretariat@aikido.org.pl
Konto bankowe PFA:
Polska Federacja Aikido
PKO Bank Polski
nr: 92 1020 1185 0000 4602 0086 6376
NIP: 525-15-70-039
REGON: 012277979
KRS: 0000120528